Archiv

Zde najdete články zveřejněné v minulosti v rubrice Aktuálně.

 

Elektronický poukaz Od 1. května 2022 je dostupný pro rutinní využití ePoukaz. Jedná se o obdobu eReceptu pro zdravotnické prostředky vydávané na poukazy.
Více informací najdete zde!
Stav nouze Společnost Apatyka servis si uvědomuje význam práce lékárníků a důležitost bezproblémového chodu lékáren v době stavu nouze vyhlášenému kvůli koronaviru.
Všichni pracovníci naší společnosti a především systémoví poradci ze servisního oddělení přes všechna omezení pomáhali našim zákazníkům k zajištění plynulého chodu lékárny z hlediska fungování informačních technologií. I když jsme většinu podnětů řešili telefonicky a vzdáleným přístupem, realizoval jsme každý týden několik desítek výjezdů k naším klientům.
Děkujeme všem naším klientům i zaměstnancům za úspěšné zvládnutí stavu nouze!
Konec Windows 7 14. ledna 2020 skončila podpora systému Windows 7 a dalších produktů Microsoft!
Více informací najdete zde!
V souvislosti s končící podporou pro Windows 7 jsme realizovali v únoru anketu, jak jsou naše lékárny vybaveny z hlediska IT. Výsledky jsme zveřejnili v Okénku do Apatyky 3/2020.
Získání certifikátu EET
a jeho instalace do Medioxu
Certifikáty EET mají platnost 3 roky a první z nich byly vydány na jaře 2017.
Nekončí i vašemu certifikátu platnost?
Článek najdete zde!
Komerční certifikát
pro přístup do eVZP
Došlo ke změně podporovaných certifikátů eVZP.
Od 1.1.2020 už není možné se přihlásit do aplikací e-VZP (VZP Point) kvalifikovaným certifikátem, ale pouze komerčním.
Článek najdete zde!
SUKL obnova
připojovacího certifikátu
SÚKL implementoval v VII./2019 rozhraní pro automatickou obnovu certifikátu
Připojovací certifikát je nutný pro připojení ke všem novým rozhraním úložišť SÚKLu.
Článek najdete zde!
Změna rozhraní
elektronických receptů
Změna rozhraní 201704B výdeje elektronických receptů
Ode dne 1.10.2018 nadchází změna rozhraní 201704B výdeje elektronických receptů. Z tohoto důvodu je nutné mít nahránu verzi IS Mediox 4.0.320.4 nebo vyšší.
Kontrola verze je popsána zde!
LP s pseudoefedrinem
omezení SÚKLu
Léčivé přípravky s obsahem pseudoefedrinu
SÚKL omezil od 1. července 2018 výdej šesti léčivých přípravků s obsahem pseudoefedrinu a současně stanovil pro lékárníky povinnost před výdejem ověřit soulad s omezením v RLPO a všechny výdeje zaznamenat. Více informací zde!
Fotosoutěž O NEJHEZČÍ FOTO Z DOVOLENÉ 2018
Společnost Apatyka servis uspořádala v létě fotosoutěž O NEJHEZČÍ FOTO Z DOVOLENÉ 2018. Děkujeme všem zúčastněným, kteří nám zaslali své fotografie a blahopřejeme autorkám vybraných fotografií:

 1. Jana Zíková, Zliv
 2. Mgr Jana Suastiková, Kdyně
 3. místo Libuše Jagobová, Pardubice

 

Elektronický recept Elektronický recept v systému Mediox
Od ledna 2018 je povinná elektronická preskripce. Společnost Apatyka servis proto připravila na konec roku 2017 sérii seminářů, kde seznamovala s praktickými dopady i některými nestandardními situacemi, které mohou nastat. Návod na elektronický recept v systému Mediox najdete zde!
O podmínkách výdeje na elektronický recept v lékárně a potřebě certifikátu, najdete informaci zde!
Seminář EET Elektronická evidence tržeb – seminář
Společnost Apatyka servis uspořádala v zimě 2016/2017 cyklus seminářů na téma EET. Více než stovka lékárníků se mohla tak mohla v předstihu seznámit s novou legislativou. Z programu vybíráme:

 • zákon 112 / 2016 Sb. o evidenci tržeb
 • zkušenosti z první vlny EET
 • implementace EET v lékárenském systému
 • praktická ukázka fungování EET v testovém prostředí FÚ
 • novinky v systému Mediox

 

Máme řešení přímo pro vás

Mezi více než tisícovkou lékáren najdete lékárny s jedním výdejním místem stejně jako velké nemocniční lékárny s desítkami pracovišť. Propracovaný systém přístupových oprávnění umožňuje bezpečnou a účinnou práci se systémem na každé úrovni řízení.

Díky naší nadstavbě WebManager dokážeme efektivně řídit i velká uskupení lékáren bez ohledu na to, zda se jedná o jednu právnickou osobu nebo „virtuální“ sdružení samostatných subjektů.

Reference našich klientů

Mediox – dobré řešení pro nemocniční lékárnu

Nemocniční lékárna v Litomyšli, jejímž provozovatelem je Nemocnice Pardubického kraje, a.s. (původně Litomyšlská nemocnice a.s.), byla zřízena v roce 2007 a od té doby využívá služeb společnosti Apatyka servis. Zpočátku lékárna využívala informační systém LOS Maxima a po pěti letech zvolila modernější systém Mediox provozovaný už v grafickém prostředí Windows. Přechod mezi oběma systémy proběhl hladce i díky tomu, že o lékárnu se ze strany Apatyky servis staral stále stejný systémový poradce, který detailně znal všechny potřeby provozu. Lékárenský systém Mediox plně splňuje požadavky veřejné i ústavní části lékárny a s klidným svědomím ho můžeme doporučit všem nemocničním lékárnám.

Mgr. Vlasta Spurná – vedoucí lékárník
RNDr. Vladimír Klusoň – vedoucí IT oddělení

Lékárna pro veřejnost
Nemocnice Litomyšl
Nemocnice Pardubického kraje

Bez řízení to nejde!

Provozujeme síť Chytrých lékáren v Jihomoravském kraji a bez využití centrálního řízení nelze uplatňovat společnou obchodní politiku a strategii. Budujeme značku, které zákazníci musí věřit a musí vědět, že všude, kde se s ní setkají, jim nabídneme i stejné podmínky. Nabízený sortiment a jeho cena jsou kritéria, která zákazník porovnává. Proto je společná cenotvorba realizovaná z jednoho místa pro nás velmi důležitá. Modul cenotvorby v manažerské nadstavbě WebManager od společnosti Apatyka servis využíváme od léta 2015 k naší plné spokojenosti. Umožnil nám centralizovat činnosti, kterým se jinak v jednotlivých lékárnách museli věnovat farmaceutičtí odborníci na úkor své hlavní profese.

Mgr. Alice Dosedlová
ředitelka sítě Chytrá lékárna

S Medioxem vždy o krok napřed

Nemocniční lékárna v Ivančicích využívá služeb společnosti Apatyka servis k plné spokojenosti už přes třináct let. Na spolupráci si nejvíce ceníme ochoty pracovníků společnosti vyjít vstříc našim požadavkům.
Lékárenský systém Mediox používáme posledních devět let. Jako velké společnosti nám vyhovuje, že veškeré legislativní změny jsou zapracovány v předstihu a máme dostatečný prostor pro jejich vyzkoušení. Příkladem může být Registr smluv, se kterým jsme dokázali pracovat půl roku před platností příslušného zákona. Systém zobrazuje celkovou cenu objednávky a zaručuje, že se každá objednávka přesahující limit dostane automaticky do Registru.
Systém Mediox rovněž využívá moderní technologie, které zefektivňují naší práci. Typickou ukázkou je práce s paměťovými scannery, které zrychlily zpracování elektronických žádanek a zkrátily dobu inventury na polovinu.

Mgr. Hana Chytková – vedoucí lékárny
Zuzana Hrůzová – vedoucí farmaceutický asistent

Lékárna Nemocnice Ivančice

Chceme to nejlepší!

Díky rozšiřování naší firmy o další pobočky jsme se setkali se třemi lékárenskými programy a mohli jsme je nějakou dobu porovnávat. Ze všech lékárenských programů pro naše potřeby vyhovoval právě MEDIOX . Je to program, který využívá windowsovské prostředí, takže je uživatelsky příjemný pro naše expedienty, se spoustou funkcí, které pomáhají lékárníkům s každodenní prací. Program je v pravidelných intervalech novelizován a novinky jsou usnadněním jak pro expedienty tak pro nás majitele. Líbí se mi také možnost úpravy programu dle našich individuálních požadavků. Rovněž profesionální telefonní podpora systémových poradců z firmy APATYKA je pro nás dostupná v dostatečných časech a dostatečnou reakční dobou.
Pro řízení našich poboček, globální nastavování parametrů, získávání výstupů a dalších potřebných informací využíváme WebManager, nástavbu lékárenského systému MEDIOX, která nejenom majitelům, ale také lékárníkům a farmaceutickým asistentům šetří čas.

PharmDr. Peter Hytych
jednatel společnosti LÉKÁRNY HYTYCH s.r.o.

Už bychom neměnili!

V lékárně Na Letné v Olomouci používáme lékárenský systém Mediox už patnáct let, a tak máme se službami poskytovanými společností Apatyka servis bohaté a dlouholeté zkušenosti. Za tu dobu jsme si prošli nejrůznějšími obdobími spolupráce, ale dnes bychom už neměnili. ?
Pro nás je velkým přínosem, že společnost poskytuje komplexní služby vlastním programem a počítači počínaje a zásobováním spotřebním materiálem konče. Jejich nabídka je široká a díky využívání pravidelného závozu jsou dodávky spotřebního materiálu rychlé a bez dalších nákladů.

Mgr. Pavla Brázdilová
vedoucí lékárny Na Letné

Spolupráce s Apatykou servis

Strategickým cílem společnosti Different Pharma a.s. je vytvořit řetězec lékáren pod obchodní značkou „fajnlékárn@“., který se bude rozsahem a kvalitou poskytovaných služeb odlišovat od stávajících běžných lékáren a nabídne pacientovi vždy něco navíc. Nedílnou součástí strategie je využití synergických efektů propojením lékáren s ordinacemi praktických lékařů a ambulancemi lékařů pro děti a dorost.
Základ projektu tvoří lékárny na strategických místech. Jedná se o čtyři lékárny OC Chodov, OC Arkády, poliklinika Stroupežnického a poliklinika Kralupy nad Vltavou. V průběhu roku 2017 přibyly další lékárny v Opavě, Třinci, Bílovci a další lékárna v Kralupech nad Vltavou. Na začátku celého projektu jsme se rozhodovali i pro lékárenský systém skladové evidence.
Pro systém Mediox jsme se rozhodli nejen na základě zkušeností z minulých let v jiné firmě, kde jsme provozovali 25 lékáren. MEDIOX jsme si vybrali hned z několika důvodů:

 1. WEB CENTRALA – nástroj který nám pomáhá řídit, kontrolovat, vyhodnocovat všechny lékárny v řetězci.
 2. Zkušenosti v oblasti marketingu – spolupráce s výrobci, nastavování akcí, slev a nabídek a následné vyhodnocování funguje bez problémů.
 3. Propojení a rezervační systém s lékaři v okolí – v případě zájmu je zarezervován přípravek v lékárně.
 4. … a v neposlední řadě poměr cena / výkon!

V současné době provozujeme systém MEDIOX na 8 lékárnách , v příštím roce plánujeme další zapojit čtyři další lékárny. Naším posláním je „Zdraví je fajn!“ a vše děláme s vizí „Lékárna, ve které Vás navíc ihned odborně vyšetříme, otestujeme a doporučíme vhodnou samoléčbu či návštěvu lékaře.

David Masopust
výkonný ředitel
DIFFERENT PHARMA a.s.

S Medioxem se GDPR už nemusíme bát!

Na firmě Apatyka servis s.r.o. si ceníme zejména vysoké odborné úrovně poskytovaných služeb a rychlosti, s jakou jsou vyřizovány všechny naše požadavky. Mediox je moderní softwarové řešení, které podporuje všechny klíčové procesy v naší nemocniční lékárně. Systém nabízí příjemné a intuitivní prostředí pro efektivní práci lékárníků i široké konfigurační možnosti pro správce. Na semináři „GDPR v lékárně“ nás odborníci z Apatyka servis přesvědčili, že Mediox je ve všech směrech připraven i na novou legislativu upravující problematiku ochrany osobních údajů. V budoucnu plánujeme jeho rozšíření také do naší nové lékárny, která by se měla již brzy začít stavět v areálu nemocnice.

Ing. Jakub Strnka
vedoucí odboru IT
Oblastní nemocnice Jičín a.s.