Budeme na akcích

 

6.9.-5.10.2023
online kongres
VII. 3D 360° KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL
Zveme vás na již VII. ročník 3D 360° kongresu Healthcomm Professional, který je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. Společnost Healthcomm už tradičně v rámci svých virtuálních kongresů navštěvuje nejrůznější země a mimo jiné s nimi účastníky seznamuje. Pro sedmý kongres vybrali našeho severního souseda Polsko.
Akce je online a trvá měsíc, v jehož průběhu můžete kongres kdykoliv navštívit. Absolvování odborné části kongresu je ohodnoceno 14 body do celoživotního vzdělávání ČLnK.
Klienti společnosti Apatyka servis mohou při registraci využít bezplatnou partnerskou vstupenku po zadání kódu apa23!
21.9.2023
Hotel Clarrion Olomouc
17. kongres Pharma Profit
Tradiční setkání tentokrát na téma Kdo se odlišuje, zůstává ve hře.
Jedná se o setkání lékárenského trhu 250- 300 účastníků (vedoucí a majitelé lékáren, ale i management sítí, aliancí, řetězců, distribucí, e-shopů a dodavatelů, nechybí ani zástupci asociací, komory, SÚKL či dalších aktivních uskupení).
Ochutnávka: motivační spíkr kouč i trenér p.Marián Jelínek představí 4 klíčové parametry k úspěchu, nechybí ani panelová diskuse popisující Nové podmínky pro dostupnost léků – nový cenový předpis a novelizace ZoL; aktuální téma řeší zda Obstojí váš e-shop před zákazníky i před zákony? i odpolední program je nabitý – videoukázky inspirativních lékáren, novinky v automatizaci + dotační program a doktorka Matušková poví o Možnosti neantibiotické léčby a profylaxe bakteriálních respiračních infekcí v době stoupající rezistence na antibiotika.
Účastí na kongresu můžete získat 8 bodů v rámci celoživotního vzdělávání.
17. kongres Phatrma Profit
3.10.2023
Hotel Continental Brno
Pharmacy PODZIM 2023 Brno
Odpolední setkání lékárníků s následujícím programem:
Terapeutické použití vybraných analgetik u akutní bolesti hlavy nemigrenózního typu – PharmDr. Marek Lapka
Přírodní látky v prevenci a terapii akutních respiračních infekcí – PharmDr. Ivana Lánová
Lékárník jako partner při domácí léčbě vaginálních (kvasinkových) infekcí – MUDr. Kamila Žižková
Poradenství při suplementaci magnézia – význam magnézia v lidském těle – PharmDr. Bc. Hana Kotolová, Ph.D.
Magnézium jako lék v rukou lékárníka – MUDr. Oldřich Šottner
Formy patologické úzkosti a jejich léčba – MUDr. Jiřina Kosová
Lidská noha z pohledu farmaceuta – PharmDr. Hana Rašková
Konference je schválena do celoživotního vzdělávání ČLnK pod číslem 23574 a ohodnocena 12 body.
6.-8.10.2023
Klatovy
38. lékárnické dny
Jednotlivé odborné bloky se budou týkat farmakoterapie v pediatrii, psychiatrii a onkologii. Další blok bude věnován novinkám ve farmaceutickém školství a současném lékárenství.
Účastníci se mohou těšit na povídání z historie Lékárny U bílého jednorožce v Klatovech, sobotní odpolední prohlídku města s průvodcema a večerní společenský večer v Kulturním domě.
I tato akce je hodnocena body v celoživotním vzdělávání lékárníků.
12.10.2023
Hotel Continental ****
Healthcomm Professional
Odborný vzdělávací kongres akreditovaný ČLnK.
10.-12.11.2023
27. Kongres nemocniční farmacie

Společnost Apatyka servis je přední dodavatel informačních technologií do lékáren a vždy prezentuje jako první veškeré změny, které české lékárenství očekávají!

Reference našich klientů

Mediox – dobré řešení pro nemocniční lékárnu

Nemocniční lékárna v Litomyšli, jejímž provozovatelem je Nemocnice Pardubického kraje, a.s. (původně Litomyšlská nemocnice a.s.), byla zřízena v roce 2007 a od té doby využívá služeb společnosti Apatyka servis. Zpočátku lékárna využívala informační systém LOS Maxima a po pěti letech zvolila modernější systém Mediox provozovaný už v grafickém prostředí Windows. Přechod mezi oběma systémy proběhl hladce i díky tomu, že o lékárnu se ze strany Apatyky servis staral stále stejný systémový poradce, který detailně znal všechny potřeby provozu. Lékárenský systém Mediox plně splňuje požadavky veřejné i ústavní části lékárny a s klidným svědomím ho můžeme doporučit všem nemocničním lékárnám.

Mgr. Vlasta Spurná – vedoucí lékárník
RNDr. Vladimír Klusoň – vedoucí IT oddělení

Lékárna pro veřejnost
Nemocnice Litomyšl
Nemocnice Pardubického kraje

Bez řízení to nejde!

Provozujeme síť Chytrých lékáren v Jihomoravském kraji a bez využití centrálního řízení nelze uplatňovat společnou obchodní politiku a strategii. Budujeme značku, které zákazníci musí věřit a musí vědět, že všude, kde se s ní setkají, jim nabídneme i stejné podmínky. Nabízený sortiment a jeho cena jsou kritéria, která zákazník porovnává. Proto je společná cenotvorba realizovaná z jednoho místa pro nás velmi důležitá. Modul cenotvorby v manažerské nadstavbě WebManager od společnosti Apatyka servis využíváme od léta 2015 k naší plné spokojenosti. Umožnil nám centralizovat činnosti, kterým se jinak v jednotlivých lékárnách museli věnovat farmaceutičtí odborníci na úkor své hlavní profese.

Mgr. Alice Dosedlová
ředitelka sítě Chytrá lékárna

S Medioxem vždy o krok napřed

Nemocniční lékárna v Ivančicích využívá služeb společnosti Apatyka servis k plné spokojenosti už přes třináct let. Na spolupráci si nejvíce ceníme ochoty pracovníků společnosti vyjít vstříc našim požadavkům.
Lékárenský systém Mediox používáme posledních devět let. Jako velké společnosti nám vyhovuje, že veškeré legislativní změny jsou zapracovány v předstihu a máme dostatečný prostor pro jejich vyzkoušení. Příkladem může být Registr smluv, se kterým jsme dokázali pracovat půl roku před platností příslušného zákona. Systém zobrazuje celkovou cenu objednávky a zaručuje, že se každá objednávka přesahující limit dostane automaticky do Registru.
Systém Mediox rovněž využívá moderní technologie, které zefektivňují naší práci. Typickou ukázkou je práce s paměťovými scannery, které zrychlily zpracování elektronických žádanek a zkrátily dobu inventury na polovinu.

Mgr. Hana Chytková – vedoucí lékárny
Zuzana Hrůzová – vedoucí farmaceutický asistent

Lékárna Nemocnice Ivančice

Chceme to nejlepší!

Díky rozšiřování naší firmy o další pobočky jsme se setkali se třemi lékárenskými programy a mohli jsme je nějakou dobu porovnávat. Ze všech lékárenských programů pro naše potřeby vyhovoval právě MEDIOX . Je to program, který využívá windowsovské prostředí, takže je uživatelsky příjemný pro naše expedienty, se spoustou funkcí, které pomáhají lékárníkům s každodenní prací. Program je v pravidelných intervalech novelizován a novinky jsou usnadněním jak pro expedienty tak pro nás majitele. Líbí se mi také možnost úpravy programu dle našich individuálních požadavků. Rovněž profesionální telefonní podpora systémových poradců z firmy APATYKA je pro nás dostupná v dostatečných časech a dostatečnou reakční dobou.
Pro řízení našich poboček, globální nastavování parametrů, získávání výstupů a dalších potřebných informací využíváme WebManager, nástavbu lékárenského systému MEDIOX, která nejenom majitelům, ale také lékárníkům a farmaceutickým asistentům šetří čas.

PharmDr. Peter Hytych
jednatel společnosti LÉKÁRNY HYTYCH s.r.o.

Už bychom neměnili!

V lékárně Na Letné v Olomouci používáme lékárenský systém Mediox už patnáct let, a tak máme se službami poskytovanými společností Apatyka servis bohaté a dlouholeté zkušenosti. Za tu dobu jsme si prošli nejrůznějšími obdobími spolupráce, ale dnes bychom už neměnili. ?
Pro nás je velkým přínosem, že společnost poskytuje komplexní služby vlastním programem a počítači počínaje a zásobováním spotřebním materiálem konče. Jejich nabídka je široká a díky využívání pravidelného závozu jsou dodávky spotřebního materiálu rychlé a bez dalších nákladů.

Mgr. Pavla Brázdilová
vedoucí lékárny Na Letné

Spolupráce s Apatykou servis

Strategickým cílem společnosti Different Pharma a.s. je vytvořit řetězec lékáren pod obchodní značkou „fajnlékárn@“., který se bude rozsahem a kvalitou poskytovaných služeb odlišovat od stávajících běžných lékáren a nabídne pacientovi vždy něco navíc. Nedílnou součástí strategie je využití synergických efektů propojením lékáren s ordinacemi praktických lékařů a ambulancemi lékařů pro děti a dorost.
Základ projektu tvoří lékárny na strategických místech. Jedná se o čtyři lékárny OC Chodov, OC Arkády, poliklinika Stroupežnického a poliklinika Kralupy nad Vltavou. V průběhu roku 2017 přibyly další lékárny v Opavě, Třinci, Bílovci a další lékárna v Kralupech nad Vltavou. Na začátku celého projektu jsme se rozhodovali i pro lékárenský systém skladové evidence.
Pro systém Mediox jsme se rozhodli nejen na základě zkušeností z minulých let v jiné firmě, kde jsme provozovali 25 lékáren. MEDIOX jsme si vybrali hned z několika důvodů:

  1. WEB CENTRALA – nástroj který nám pomáhá řídit, kontrolovat, vyhodnocovat všechny lékárny v řetězci.
  2. Zkušenosti v oblasti marketingu – spolupráce s výrobci, nastavování akcí, slev a nabídek a následné vyhodnocování funguje bez problémů.
  3. Propojení a rezervační systém s lékaři v okolí – v případě zájmu je zarezervován přípravek v lékárně.
  4. … a v neposlední řadě poměr cena / výkon!

V současné době provozujeme systém MEDIOX na 8 lékárnách , v příštím roce plánujeme další zapojit čtyři další lékárny. Naším posláním je „Zdraví je fajn!“ a vše děláme s vizí „Lékárna, ve které Vás navíc ihned odborně vyšetříme, otestujeme a doporučíme vhodnou samoléčbu či návštěvu lékaře.

David Masopust
výkonný ředitel
DIFFERENT PHARMA a.s.

S Medioxem se GDPR už nemusíme bát!

Na firmě Apatyka servis s.r.o. si ceníme zejména vysoké odborné úrovně poskytovaných služeb a rychlosti, s jakou jsou vyřizovány všechny naše požadavky. Mediox je moderní softwarové řešení, které podporuje všechny klíčové procesy v naší nemocniční lékárně. Systém nabízí příjemné a intuitivní prostředí pro efektivní práci lékárníků i široké konfigurační možnosti pro správce. Na semináři „GDPR v lékárně“ nás odborníci z Apatyka servis přesvědčili, že Mediox je ve všech směrech připraven i na novou legislativu upravující problematiku ochrany osobních údajů. V budoucnu plánujeme jeho rozšíření také do naší nové lékárny, která by se měla již brzy začít stavět v areálu nemocnice.

Ing. Jakub Strnka
vedoucí odboru IT
Oblastní nemocnice Jičín a.s.